UE przedstawia plan poświęcenia jednej czwartej swojego budżetu na walkę ze zmianami klimatu za pomocą 1 bln euro „zielonej umowy”

Bruksela przedstawiła we wtorek plan inwestycyjny o wartości 1 bln EUR, mający na celu walkę ze zmianami klimatu, określając plan działania, który UE na drodze do zostania pierwszym kontynentem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

Propozycje Komisji Europejskiej przeznaczyłyby na to około jednej czwartej budżetu UE, z nowym mechanizmem pomocy regionom borykającym się z zakłóceniami z powodu przejścia na gospodarkę bezemisyjną netto.

Najnowsza propozycja „mechanizmu Just Transition” to propozycja Brukseli, aby przekonać państwa członkowskie zależne od węgla, takie jak Polska, do przyjęcia planu.

Mechanizm ten przydziela gotówkę na podstawie określonych kryteriów, takich jak liczba osób pracujących w górnictwie węgla lub gazu łupkowego w danym regionie. Urzędnicy UE powiedzieli, że pieniądze można wydać na „przekwalifikowanie” pracowników lub „inwestycje w nowe działania produkcyjne”.Czytaj Więcej…Źródło Artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subscribe To Our Newsletter