Tęczowe flagi na pomnikach. Mateusz Morawiecki zabrał głos

2


“Tego rodzaju akty wandalizmu, jakie obserwowaliśmy wczoraj w Warszawie, nie prowadzą do niczego dobrego i mają jeden cel – jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo” – oświadczył w środę (29 lipca) Mateusz Morawiecki. “Nie pozwolę na to!” – podkreślił. Premier odniósł się w ten sposób do nocnej akcji, podczas której na niektórych warszawskich pomnikach zawieszono tęczowe flagi.

Szef rządu we wpisie na Facebooku odniósł się do akcji osób, które w nocy z wtorku na środę umieściły na warszawskich pomnikach tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego. 

Premier Morawiecki we wpisie na Facebooku, opatrzonym jego zdjęciami przed pomnikiem Chrystusa, stwierdził, że “podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji”. “Czy można usprawiedliwić dowolne, nawet najbardziej obrazoburcze zachowanie, walką o swoją wizję świata? Czy cel uświęca środki? Zdecydowanie NIE!” – podkreślił szef rządu.

Według niego, są pewne granice,…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej