Szef WHO: Niektóre ogniska COVID-19 to wina młodych ludzi

3


“Wzrost nowo zdiagnozowanych infekcji SARS-CoV-2 w niektórych krajach to częściowo wina młodych ludzi, którzy zmniejszyli swoją czujność wobec zagrożenia” – stwierdził w czwartek (30 lipca) szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Mówiliśmy o tym wcześniej i będziemy to powtarzać: młodzi ludzie nie są niepokonani” – podkreślał Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Szef WHO dodał, że młodzież musi podjąć takie same środki ostrożności, jak reszta osób, aby chronić siebie i innych. “Młodzi ludzie mogą być zakażeni, młodzi ludzie mogą umrzeć i młodzi ludzie mogą przenosić wirusa” – ostrzegł.

Wzrosty nowych zakażeń koronawirusem obserwuje się szczególnie w tych krajach europejskich, w których spędzająca wakacje młodzież spotyka się w barach lub organizuje imprezy na plażach – odnotowuje AFP. 

Główna ekspertka naukowa WHO, dr Soumya Swaminathan, podkreśliła z kolei rolę współprowadzonej przez Organizację inicjatywy COVAX, której celem jest zagwarantowanie szybkiego, uczciwego…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej