Recesja. W tym roku spadek PKB Włoch o 9,5-13 procent – bank centralny

2


Bankitalia, bank centralny Włoch prognozuje, że PKB spadnie w tym roku o 9,5 procent, a jeśli sytuacja epidemiczna pogorszy się, to spadek ten wyniesie nawet 13 procent.

Zmniejszenie się produktu krajowego brutto o 9,5 procent przewidziane jest przy założeniu, że szerzenie się koronawirusa będzie pod kontrolą zarówno we Włoszech, jak i w wymiarze globalnym.

Jeśli natomiast – podkreślono w najnowszym biuletynie – pojawią się “ogniska zakażeń o znacznej wielkości”, to PKB może spaść w tym roku nawet o 13 procent.

Poprawa przewidywana jest w dwóch kolejnych latach.

Jednocześnie w analizie sytuacji gospodarczej włoski bank centralny podkreślił, że sygnały świadczące o poprawie widać od maja, czyli od momentu złagodzenia większości restrykcji dotyczących działalności produkcyjnej. 

Włosi w obawie o swoje oszczędności starają się ulokować je w Szwajcarii. Zajmujące się tym wyspecjalizowane firmy inwestycyjne w Zurichu informują o zalewie zleceń z Włoch.

Wiadomość o tym podał włoski dziennik gospodarczy “Il Sole 24 Ore”, powołując się na…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej