Niemcy: Lufthansa może liczyć na pomoc państwa

0


Nadchodzi rozwiązanie dla niemieckich państwowych linii lotniczych, które mocno ucierpiały wskutek koronakryzysu. Toczący się wewnątrz rządu spór w tej sprawie został zakończony. Chodzi o 9 mld euro.

Rząd prowadzi “intensywne rozmowy” z Lufthansą i Komisją Europejską, powiedziała w Berlinie kanclerz Angela Merkel. Jak oświadczyła: “Wkrotce należy liczyć się z decyzją w tej sprawie”.

Wcześniej magazyn “Der Spiegel” doniósł, że spór wokół szczegółów pakietu ratunkowego dla Lufthansy w obrębie rządu doczekał się szczęśliwego zakończenia. Kanclerz Merkel (CDU), minister finansów Olaf Scholz (SPD) i minister gospodarki Peter Altmaier (CDU) doszli do kompromisu.

Lufthansa potwierdziła ze swej strony w obowiązkowym powiadomieniu dla giełdy, że jej kierownictwo obecnie prowadzi “zaawansowane rozmowy” z rządem w sprawie konkretnych ustaleń pakietu ratunkowego dla niemieckiego przewoźnika. Nieuzgodniony jeszcze do końca projekt działań stabilizacyjnych zakłada wydanie 9 mld euro, przy czym 3 mld euro przybiorą postać…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej