Newcastle United – Manchester City 0-2 w 1/4 finału Pucharu Anglii

0

Manchester City pokonał na wyjeździe 2-0 Newcastle United i awansował do półfinału Pucharu Anglii. Bramki dla drużyny “Obywateli” zdobywali Kevin De Bruyne oraz Raheem Sterling.

Puchar Anglii: zobacz terminarz i szczegóły

Manchester City uzupełnił grono półfinalistów Pucharu Anglii. Wcześniej awans do tej fazy zapewniły sobie Arsenal, Chelsea oraz Manchester United.

Wynik meczu w 37. minucie otworzył Kevin De Bruyne. Wcześniej jeden z defensorów “Srok” pchnął w polu karnym napastnika gości i sędzia był zmuszony wskazać na jedenasty metr. De Bruyne z zimną krwią wykorzystał rzut karny.

Po przerwie dobrą dyspozycję potwierdził Raheem Sterling, indywidualną akcją podwyższając prowadzenie. Angielski skrzydłowy zakończył ją pięknym, precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Newcastle nie miało wiele do powiedzenia, a o dominacji piłkarzy Pepa Guardioli najlepiej świadczy statystyka oddanych strzałów. “Obywatele” oddali łącznie…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.