Łukasz Szumowski: Nie ma dowodów, że wybory korespondencyjne to większe ryzyko

1


“Nie ma dowodów, że wybory korespondencyjne zwiększają ryzyko zachorowań na koronawirusa” – mówi w poniedziałkowym (27 kwietnia) wywiadzie dla “Dziennika Gazety Prawnej” szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla “DGP” przypomniał, że w pełni bezpieczne, tradycyjne wybory mogą odbyć się za dwa lata. 

Dodał, że opozycja odrzuca tę rekomendację, a w takiej sytuacji bezpieczniejszą formą wyborów jest forma korespondencyjna.

“Bez zmiany konstytucji nie zmienimy terminu wyborów. Przecież nie będziemy wprowadzać co chwilę stanu nadzwyczajnego i ciągle go przedłużać. To mało poważne. Co do wyborów korespondencyjnych, to wyraźnie powiedziałem, że nie ma tu mniej i bardziej bezpiecznego miesiąca. No, poza jesienią, gdzie będziemy mieli zapewne i COVID-19, i grypę” – ocenił Szumowski.

Minister zauważył, że jedyne dane dotyczące wyborów korespondencyjnych i zachorowalności pochodzą z Bawarii. Dodał, że pierwsza tradycyjna tura dała tam wzrost…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej