Koronawirus w USA. W stanie Nowy Jork najniższe od marca wskaźniki przebiegu pandemii

3


W ciągu minionej doby w stanie Nowy Jork odnotowano trzy najniższe od połowy marca wskaźniki określające przebieg pandemii COVID-19. Miasto planuje otworzyć szkoły, jeśli wskaźnik infekcji koronawirusem spadnie poniżej 3 proc.

Jak poinformował w piątek (31 lipca) gubernator Andrew Cuomo, w ostatnich 24 godzinach w stanie Nowy Jork odnotowano najniższe od połowy marca dane: hospitalizacji, intubacji oraz pacjentów na oddziałach intensywnej terapii.

Liczba hospitalizacji spadła do 576, najmniej od 17 marca. Liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii do 140, najmniej od 16 marca, a intubacji do 70, najmniej od 15 marca. Odsetek testów na obecność koronawirusa z pozytywnym wynikiem pozostawał poniżej 1 proc. Zgłoszono pięć przypadków śmiertelnych z powodu COVID-19.

“Stan Nowy Jork nadal ściśle monitoruje alarmujące statystyki COVID-19 w całym kraju, podczas gdy my spłaszczamy krzywą, spowalniamy rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz kontynuujemy stopniowe reaktywowanie gospodarki w oparciu o dane” -…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej