Koronawirus w piłce. Kibice wrócą na trybuny włoskich stadionów?

1Znamy prawdopodobną datę powrotu rozgrywek Serie A, a teraz władze ligi rozważają czy możliwy byłby również powrót kibiców na trybuny.

Do tej pory jedynie Polska, Rosja i Serbia zdecydowały się na stopniowe wpuszczanie kibiców na trybuny. Teraz podobne głosy pojawiają się również we Włoszech. Włodarze Serie A ustalili już kiedy prawdopodobnie dojdzie do wznowienia rozgrywek, a teraz rozważają czy mecze będą mogły się odbywać z udziałem publiczności. 

Oczywiście również przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa. “Corriere dello Sport” twierdzi, że jednym z możliwych scenariuszy jest wypełnianie jednego kibica na trzy miejsca na trybunie. 

Pozwoliłoby to na zachowanie dystansu społecznego, a zarazem byłoby krokiem w stronę normalności w lidze, która jako pierwsza została sparaliżowana przez wirusa. Dziennikarze włoskiej gazety twierdzą, że na spotkaniach obowiązywałby jednak nakaz noszenia maseczek. 

– Myślę, że jest możliwe i byłoby ważnym…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej