Czechy: Pożar bloku w Boguminie. Co najmniej 10 osób nie żyje

4


  • Do tragedii doszło w sobotę w późnych godzinach popołudniowych w Boguminie. Pożar wybuchł na 11. piętrze 13-kondygnacyjnego budynku.
  • Źródła policyjne mówią o przynajmniej dziesięciu ofiarach śmiertelnych, w tym dzieciach. Niektórzy, chcąc uniknąć ognia, wyskakiwali z okien.
  • Według nieoficjalnych informacji przyczyną pożaru miało być podpalenie, a domniemany sprawca został zatrzymany. Policja tego nie potwierdza.

Tragedia wstrząsnęła Boguminem – pierwszym czeskim miastem, które mija się po przejeździe przez granicę autostradą A1 – w sobotę popołudniu. Straż pożarna została zaalarmowana o językach ogniach wydobywających się z mieszkania na jedenastym piętrze w 13-kondygnacyjnym budynku. Według relacji świadków pierwsze jednostki, w tym karetki, przybyły na miejsce już po kilku minutach, ale dla ratowania życia było za późno.Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej