Burmistrz Cieszyna domaga się przeprosin po incydencie na wiecu Andrzeja Dudy

0


Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz domaga się przeprosin po tym, jak na wyborczym wiecu prezydenta wójt Istebnej Łucja Michałek trzymała tabliczkę z informacją, że “Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę”.

“Wybory Prezydenta RP to ważne wydarzenie w życiu społecznym, przywilej i jednocześnie obowiązek wynikający z demokracji. Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata. Potwierdzają to także oficjalne wyniki I tury wyborów (Rafał Trzaskowski 35,15%, Andrzej Duda 31,78%, Szymon Hołownia 20,54%, Krzysztof Bosak 6,78%, Robert Biedroń 2,89%, Władysław Kosiniak-Kamysz 1,98% i inni kandydaci, którzy nie przekroczyli progu 1%)” – napisała Staszkiewicz w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Jej zdaniem, “Cieszyn swoją tożsamość od dawna buduje na tolerancji i stwarza przestrzeń do współżycia ludzi o różnym światopoglądzie. Jesteśmy z tego dumni”.

“Wydarzenie ze Skoczowa traktuję jako incydent,…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej