Biskup Edward Janiak nie będzie przewodniczył uroczystościom święceń kapłańskich w Kaliszu

0


Biskup kaliski Edward Janiak nie będzie przewodniczył sobotnim uroczystościom święceń kapłańskich w katedrze w Kaliszu. Zastąpi go biskup senior tej diecezji Stanisław Napierała – poinformowało na swojej stronie internetowej biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Wcześniej w mediach ukazała się informacja, że bp Janiak będzie udzielał 23 maja święceń kapłańskich alumnom seminarium duchownego diecezji kaliskiej.

W komunikacie przypomniano, że 18 maja, po emisji filmu braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży abp Wojciech Polak przesłał zawiadomienie w sprawie biskupa kaliskiego do Nuncjatury. 

“W czwartek (21 maja – red.) otrzymał z Nuncjatury potwierdzenie przekazania pisma – zgodnie z procedurą – do Stolicy Apostolskiej” – informował ks. Piotr Studnicki, kierownik biura Delegata Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Film “Zabawa w chowanego”, wyemitowany na kanale YouTube w zeszłą sobotę, 16 maja, to drugi film dokumentalny Tomasza i Marka Sekielskich opisujący przypadki…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej