Benny Mardones nie żyje. Autor wielkiego przeboju miał 73 lata

0


Benny Mardones – twórca przeboju “Into The Night” – zmarł 29 czerwca w wieku 73 lat. Wokalista od wielu lat był poważnie chory.


Benny Mardones miał 73 lata

Benny Mardones zmarł w swoim domu. Śmierć potwierdziła mediom rodzina muzyka. Gwiazdor zmagał się z chorobą Parkinsona, którą zdiagnozowano u niego w 2000 roku. Nie przeszkodziło mu to jednak wciąż działać.

W 2018 roku Mardones przeszedł zabieg głębokiej stymulacji mózgu (DBS), mającej zminimalizować skutki choroby. Niestety operacja nie przyniosła pożądanych efektów, a gwiazdor nadal musiał radzić sobie z objawami oraz komplikacjami pooperacyjnymi (bóle głowy, problem z równowagą). Na początku 2020 roku rozpoczęła się zbiórka na dalsze leczenie wokalisty.

Benny Mardones urodził się w 1946 roku. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się po tym, jak wrócił z wojny w Wietnamie i przeprowadził się do Nowego Jorku. W tamtym czasie współpracował z Alanem Milesem i  Robertem Tepperem. To wtedy też nagrał największy przebój – “Into The Night”.Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej