Ambasada Chin w Kazachstanie ostrzega przed “nieznanym zapaleniem płuc”

3


Ambasada ChRL w Kazachstanie przestrzegła w czwartek przebywających w tym kraju Chińczyków przed szerzącym się tam “nieznanym zapaleniem płuc” o “znacznie wyższej śmiertelności niż COVID-19”. Według placówki ponad 30 osób jest w stanie krytycznym.

“Ministerstwo Zdrowia w Kazachstanie i inne organizacje prowadzą badania porównawcze nad wirusem tego zapalenia płuc, ale nie został jeszcze jednoznacznie zidentyfikowany” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ambasady.

Placówka przekazała, powołując się na miejscowe media, że na trzech obszarach Kazachstanu od połowy czerwca obserwowany jest znaczny wzrost zachorowań na zapalenie płuc. Obecnie zakażonych jest prawie 500 osób, z czego ponad 30 jest w stanie krytycznym – napisano.

Według komunikatu chodzi o obwód atyrauski na zachodzie Kazachstanu, obwód aktobski w środkowo-zachodniej części kraju oraz leżące niedaleko granicy z Uzbekistanem miasto Szymkent.

Nie jest jasne, dlaczego…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej