Alex Zanardi musiał przejść drugą operację i wciąż walczy o życie

2Czterokrotny mistrz paraolimpijski i były kierowca Formuły 1 Alex Zanardi wciąż walczy o życie. W poniedziałek szpital w Sienie, w którym przebywa 53-latek poinformował, że poturbowany w wypadku Włoch musiał przejść drugą operację.

Do wypadku doszło podczas zawodów “Obiettivo Tricolor”. Impreza, w formie sztafety przemierzającej Włochy z północy na południe, ma za zadanie promocję sportu niepełnosprawnych. 

Zanardi, który w 2001 roku stracił obydwie nogi w kraksie na torze samochodowym w Niemczech, był jej inicjatorem i jednym z 50 uczestników. Zdaniem świadków, w pewnym momencie, na niebezpiecznym zjeździe, stracił kontrolę nad rowerem, przewrócił się i “rozbił na ciężarówce”. Kierowca tego pojazdu próbował jeszcze skręcić, ale nie zdołał uniknąć wypadku. 

Do feralnego zdarzenia doszło w piątek 19 czerwca Zanardi natychmiast trafił do szpitala w Sienie, gdzie przeszedł operację neurochirurgiczną…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej