​Koronawirus. Portugalia: W 19 gminach restrykcje zostaną przywrócone

3


Premier Portugalii Antonio Costa zapowiedział w czwartek (25 czerwca) przywrócenie od 1 lipca restrykcji w 19 gminach usytuowanych w aglomeracji Lizbony. Wyjaśnił, że “krok w tył” w przywracaniu normalności jest konieczny w związku z wciąż wysokim w rejonie stolicy poziomem zakażeń koronawirusem.

W trakcie konferencji prasowej Costa przypomniał, że w aglomeracji Lizbony od ponad miesiąca notowane są najliczniejsze w kraju przypadki infekcji koronawirusem – średnio ponad 200. W czwartek dobowa liczba zakażeń wyniosła tam 240.

Wśród przywróconych obostrzeń będzie m.in. obowiązek zamykania sklepów spożywczych o godz. 20 z wyjątkiem supermarketów, które będą mogły funkcjonować o dwie godziny dłużej, zakaz funkcjonowania placówek gastronomicznych oferujących głównie alkohol, a także ograniczenie działalności placówek handlowych, które nie oferują dóbr podstawowych.

Kary za złamanie tych ograniczeń będą wynosiły od 100 do 500 euro dla obywateli oraz do…Czytaj więcej…

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Więcej